Telefon
Facebook
WhatsApp
İnstagram
Hakkımızda
Hakkımızda

Hakkımızda

SİYAH VE BEYAZ sarımsak üretim çeşitleriyle TÜRKİYE’ de İLK ve HALEN TEK OLAN sarımsak entegre tesislerimizde, siyah ve beyaz sarımsak ürün konsepti olarak toplamda 24 farklı ürün çeşidi üretilmekte olup, dünyanın en iyi sarımsağı olarak kabul edilen COĞRAFİ İŞARET TESCİLLİ TAŞKÖPRÜ SARIMSAĞI’ nın üstün özelliklerini ORHAN REİS markası ile güvenilir ve kaliteli bir şekilde tüketicilerimizle buluşturmaya devam ediyoruz. Kendi grubunda lider bir marka olarak yurt içindeki yaygın satış ağımızı yurt dışında da başarı ile sürdürmekteyiz.

Orhan REİS Taşköprü’deki 22. Yılını geride bırakırken, geçen yılların bize yüklemiş olduğu sorumluluk bilinci ve kattığı tecrübeyle 2017 yılı itibariyle ticari hayatımıza ORHAN REİS TARIMSAL ÜRÜNLER & TAŞKÖPRÜ SARIMSAK ENTEĞRE TESİSLERİ olarak devam etmenin ve her geçen gün büyüyen, sektöründe güven duyulan öncü bir marka haline gelmenin haklı gururunu yaşamaktayız.

Teknolojiye verdiğimiz büyük önem, dünya standartlarındaki araştırma ve geliştirme çalışmalarımızla SARIMSAK endüstrisindeki gücümüze güç katan yatırımlarımıza KENDİ ÖZ SERMAYEMİZ ve en önemlisi de KENDİ TASARIMLARIMIZ OLAN MAKİNALARIMIZLA devam ediyoruz. ileri teknoloji ile gıda tüzüğüne uygun ve hijyenik koşullarda üretim yapan ve tedarikçisi olduğumuz firma tarafından 2018 yılı GIDA GÜVENLİĞİ DENETİMLERİNDE MEYVE SEBZE KATAGORİSİNDE 1. FİRMA ÖDÜLÜNE LAYIK GÖRÜLEN tesisimizi TAŞKÖPRÜ’ ye kazandırırken, TAŞKÖPRÜ üreticisi ve çiftçisiyle birlikte bütünleşerek bir bölgesel güç olarak büyüyen bir TAŞKÖPRÜ kuruluşu olmanın gururuyla geleceğe güvenle bakıyoruz.

HAYATI KOLAYLAŞTIRAN ÜRÜNLER; KARA SARIMSAK & SOYULMUŞ DİŞ SARIMSAK

Türkiye’ de kişi başına sarımsak tüketimi Avrupa ülkelerine göre çok düşük seviyelerdedir. Bunda sarımsağın kokusu ve soyumu sırasındaki zorluk büyük bir neden olarak karşımıza çıkımaktadır.

HAYATI KOLAYLAŞTIRAN PROJELER KAPSAMINDA, sarımsağın elde soyum işlemini ortadan kaldırmak ve tüketimini kolaylaştırmak için, 60 g, 100 g, 200 g, 500 g ve 1000 g’lık kilitli ambalajlarda hiçbir kimyasal ve katkı maddesi kullanmadan SOYULMUŞ PAKET DİŞ SARIMSAK ‘ENDÜSTRİYEL TÜKETİMİN HARCİNDE‘ market raflarında sunulmuştur. Özellikle ev hanımlarının ve horeca gurubunun ( otel, restoran cafeterya) uğraşılarını ciddi anlamda kolaylaştırarak sarımsak tüketiminin artırılması sağlanmıştır.

Sarımsağı kokusundan dolayı kullanamayan tüketiciler içinse;

‘TAŞKÖPRÜ’NÜN BEYAZ ALTININI GİZEMLİ BİR SERÜVENLE SİYAH İNCİYE DÖNÜŞTÜRDÜĞÜMÜZ’ KARA SARIMSAK ürünümüzle tüketmeleri sağlanmıştır. Fermantasyon işlemi ile sarımsağın karakteristik kokusunu ve acılığını veren öncül maddelerin artması engellenerek koku ve lezzet olarak daha cazip KARA SARIMSAK tatlımsı ve şurubumsu kendine özgü tadıyla tüketicilerin beğenisine sunulmaktadır.

Taşköprü sarımsağından inovatif ürünlerinde üretilebileceğini kanıtlayarak ürünlerimizi halkımızın beğenisine sunmaya devam ederken, toplumumuzu sağlıklı ve doğal beslenmeye yönlendirmek, en önemlisi de kişi başına sarımsak tüketimini artırmak projenin asıl hedeflerindendir.

TAŞKÖPRÜ SARIMSAĞININ geleceğini korumak için ÜNİVERSİTELERLE İŞBİRLİĞİ YAPIP, yerel tohumumuzun ve ürünümüzün dayanma süresini uzatmak ve ürün çeşitliliğini artırmak adına birçok proje ve piar çalışmalarımızda devam etmekte olup, TAŞKÖPRÜ SARIMSAĞININ YEREL VE YERLİ tohumuna sahip çıkarak standardı bozulmadan gelecek nesillere ulaşabilmesi için de tüm gayretimizle mücadele ediyoruz.

Geçtiğimiz bu 21 yıllık süre içerisinde, bizleri SARIMSAĞIN REİS’i yapan, Taşköprü’müzün emektar çiftçileri, değerli tüketicilerimiz ve tüketicilerimizle buluşmamızı sağlayan tedarikçisi olduğumuz firmalarımız olmak üzere tüm herkese; desteğinize ve en önemlisi de güveninize teşekkür eder, sağlık ve esenlikler dileriz.

Orhan REİS, 1981 yılında İnebolu’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İnebolu da tamamladı. Lise öğrenimine devam ederken muhasebe bürosunda çalışmaya başladı. İş hayatına başlamasıyla eğitimine de ara vermeyen REİS; Eskişehir Anadolu Üniversitesi muhasebe bölümünü okurken babasının sahip olduğu turizm ve otobüs işletmesinde ticarete ilk adımını attı. Hem yapmış olduğu işin hem de doğduğu ve yaşadığı yerin turizm avantajını değerlendirip İnebolu’da yiyecek içecek sektöründe hizmet veren Cafe-Restoranı REİS adı ile hizmete açtı.

Sarımsağın vatanı olarak bilinen Kastamonu Taşköprü’de 2000 yılında Türkiye’nin ilk sarımsak işleme tesisinin kurulması ile Orhan REİS sarımsak sektörüyle tanıştı. 21 yıl önce başlamış olan bu serüven çaba, özveri ve tecrübeyle bugün Orhan REİS markasını oluşturdu.

Sarımsakta rekolte artışı sağlamak amacıyla yapılan çalışmalarda işbirliği ve proje koordinatörlüğü yapan REİS, Taşköprü sarımsak çiftçisinin emeğinin ve alın terinin karşılığını zarar görmeden alabilmesine destek oldu. İstikrarlı bir tarım politikası ile izlenebilir ve sürdürülebilir sarımsak üretiminin doğru zamanda, doğru yerde ve kaliteli tohumla dikim yapılmasıyla gerçekleştirileceğini savunarak çiftçilere gerekli eğitimler verilmesini sağladı. Endüstriyel ve nihai tüketicilerin ihtiyacını karşılamak üzere soyulmuş diş ve file sarımsak üretimiyle iç pazarda ciddi bir müşteri ağı oluşturan REİS; Taşköprü sarımsağının sanayi ürünü haline getirilerek Türkiye pazarında yer bulmasını sağladı.

REİS; 2005 yılında hayatı kolaylaştıran ürünler projesi kapsamında, sarımsağın ev tüketimindeki kullanımını kolaylaştırıp artırmaya yönelik başlattığı çalışmayla, endüstriyel olarak üretilen soyulmuş diş sarımsak ürününü hiçbir kimyasal ve katkı maddesi kullanmadan market raflarına sunarak Türkiye’de bir ilki başardı. Dünyanın önde gelen ulusal marketlerinden de ‘gıda sektöründe en yenilikçi ve en sağlıklı ürün’ unvanını alarak başarı öykülerinde yer aldı.

“Beyaz Altın” ismi ile anılan Taşköprü sarımsağına “Siyah İnci” unvanını da kazandırmak amacıyla 2014 yılında, SİYAH SARIMSAK üretimi için fizibilite çalışmalarını başlatan REİS; sarımsağın kokusu ve acılığından dolayı kullanamayan kişilere damak tadına farklılık getirerek tüketmelerini ve Türkiye’de ilk defa Orhan Reis Taşköprü Sarımsak Entegre Tesisi’ nde üretilmeye başlanmasını sağladı.

TAŞKÖPRÜ SARIMSAĞI’nın yerli tohumuna sahip çıkarak standarttı bozulmadan gelecek nesillere ulaşabilmesi için tüm gayreti ile mücadele eden REİS, 2017 ve 2018 yıllarında Taşköprü Sarımsak Üreticileri Birliği Divan Kurulu Başkanlığı görevine seçildi.

Her yaştaki insana sporu sevdirmek, zararlı alışkanlıklardan korumak, memleket sporuna genç ve dinamik sporcular yetiştirerek hizmet etme amacı ile 2007 yılında babası SADIK REİS önderliğinde kurulan ve 2016 yılı vefatına kadar başkanlığını yürüttüğü İNEBOLU GENÇLİK ve SPOR KÜLÜBÜ’ nde babadan kalan emaneti devralarak yönetici olarak hizmetine devam etmektedir.

REİS, 2000 yılından günümüze Taşköprü’de ticari hayatını sürdürmekte olup, Orhan Reis Tarımsal Ürünler Taşköprü Sarımsak Entegre Tesisleri olarak, Taşköprü nün sahip olduğu bu değerli ürünün farkındalığını ortaya çıkararak inovatif ürünleriyle güvenilir ve en önemlisi de kaliteli ürün üreterek hizmet vermeye devam etmektedir.

Orhan REİS evli ve iki kız çocuk babasıdır.