Telefon
Facebook
WhatsApp
İnstagram
Sık Sorulan Sorular

Sarımsağa acısını veren selenyumun taskopru sarımsağında yüksek derecede bulunmasından dolayı dünyanın en acı ve en kaliteli sarımsağıdır.

Taşköprü sarımsağını diğer sarımsaklardan ayıran en önemli özellik içindeki aromasıdır.Icindeki selenyum sayesinde sert ve keskin bir kokuya sahiptir.sarımsağın dişleri birbirleriyle orantılı büyüklüktedir.Çin ve diger sarimsakların acısı olmadığından 1 başını rahatlıkla yiyebilirsiniz fakat taşköprü sarımsağının 1 dişindeki acısı diger sarimsaklarin 1 başındaki acılığa eşdeğerdedir.

Taşköprü Sarımsağı diş boyutlarına göre -Extra büyük Boy (Duble Sarımsak)-Büyük Boy (İri Sarımsak)-Orta Boy (Orta Sarımsak)-Küçük Boy (Ufak Sarımsak)Ayrıca tüm sarımsakların saplı ve sapsız çeşitleri vardır.

Taşköprünün verimle topraklarında topladığımız  sarımsakların topraktan çıkarılırken saplarının kopması itibariyle oluşan sarımsaklardır. Saplı sarımsaklara göre daha kısa süreli raf ömrü vardır. Ortalama 2 , 3 ay içerisinde tüketilmelidir.Kullanım alanları ise; Restorantlar Lokantalar Sucuk Pastırma üretim Tesisleri Tohumluk olarak kullanacak çifcilerimiz,Mantı Salonları ve 2,3 ay sürede tüketebilecek ailelere önerilir.

Taşköprü de sarımsak hasadı Temmuz ayında yapılır.Taşköprü Sarımsağı'nın dayanıklılık süresi 1 yıldır.

Sarımsak kuru ve serin yerde saklanarak uzun süre muhafaza edilebilir.Sarımsakların içlerinin boşalmaması için nemli yerlere koymayınız.

Siyah sarımsak normal sarımsağa göre çok daha güçlü bir üründür. Fermantasyon prosesi sayesinde besin içeriği zenginleşir ve sarımsak güçlü bir gıda takviyesi haline dönüşür. Ayrıca içeriğinde bulunan ve tüketiminde kısmen sorun olan kokusundan da arınmış olur.

Her gün bir iki baş yiyerek kullanabilirsiniz. Sağlık açısından kullanan kişiler bu şekilde kullanıyor. Aç veya tok olmanız önemli değil. Günün hangi saatinde kullandığınız da çok öneli değil ancak siyah sarımsak size enerji verecektir. Bu yüzden günün erken saatlerinde kullanabilirsiniz.  Siyah sarımsak tüm salatalarınızda kullanılabilir. Yarı pişmiş yumuşak bir formda olduğu için örneğin yeşillik salatanızın üzerinde soyulmuş dişleri serpiştirebilirsiniz. Siyah sarımsak vegan müşterilerimizin de tercih ettiği bir üründür. Güçlü besin içeriği size enerji verir.  Siyah sarımsak ızgara et  ve balık yanında da çok tercih edilmektedir. Gurme bir lezzettir ve bir çok yemeğin yanında denenebilir. 

Paketi açtığınızda siyah sarımsağın balzamik ve güçlü kokusunu alırsınız ancak siyah sarımsağı istediğiniz kadar tüketebilirsiniz zira vücutta koku y a p m a z. Normal sarımsağın tüketilememesinde en önemli kriterlerden biri de ağzımızda ve vücudumuzda yarattığı kokudur. Siyah sarımsak bu sorunu tamamen ortadan kaldırır. Sarımsağın doğal ve zengin besin içeriğinden faydalanırken koku sorununuz olmaz.  

Telefon numaramızdan, online Whatsapp linkimizden bizimle iletişime geçerek  siparişlarinizi verebilirsiniz.